Plakát k filmu Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)
DobrodružnýFantasy16

Harry Potter a Princ dvojí krve

Harry Potter and the Half-Blood Prince

"Temná tajemství se zjevují..."

2009 2h 33min GB režie: David Yates

Cine Score

7.7/10

na základě 20 956 hlasů

10
6.1%
9
18.8%
8
31%
7
27.4%
6
12.9%
5
3.3%
4
0.4%
3
0%
2
0%
1
0%

2h 33min

délka

20 956

hodnocení diváků

934 mln USD

tržby

Údaje o filmu „Harry Potter a Princ dvojí krve"

Rok výroby

2009

Hodnocení

7.7/10

Počet hodnocení

20 956

Žánry

Dobrodružný, Fantasy

* Technické údaje pocházejí z filmové databáze a jsou ověřovány při každé aktualizaci katalogu.

Streaming · VOD · Česko

Kde sledovat „Harry Potter a Princ dvojí krve" online

Zjišťujeme aktuální dostupnost v českých službách…

* Data o dostupnosti: JustWatch prostřednictvím TMDB. Cinefy neodkazuje na nelegální zdroje.

AI · Analýza filmu

Čtu mezi řádky…

Zeptejte se AI na tento film

2/2 otázek

Popis filmu „Harry Potter a Princ dvojí krve"

Povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta působí Smrtijedi spoušť jak ve světě mudlů, tak ve světě kouzelníků a Bradavice už dávno nejsou tím bezpečným místem, jakým kdysi bývaly. Harry má podezření, že nebezpečí je přímo v Bradavicích, ale Brumbál se soustředí na přípravu na poslední bitvu, která se rychle blíží. Potřebuje, aby mu Harry pomohl odkrýt důležitý klíč, který vede k rozuzlení Voldemortovy obrany – rozhodující informaci ale zná jen bývalý bradavický profesor Horác Křiklan. Vědom si toho přiměje Brumbál svého starého kolegu, aby se vrátil na své staré místo, a slíbí mu vyšší plat, větší kancelář a navíc možnost učit slavného Harryho Pottera.Mezitím útočí na studenty ještě úplně jiný nepřítel – teenagerovské hormony. Harryho dlouhodobé přátelství s Ginny Weasleyovou přerůstá v hlubší city, ale v cestě stojí její přítel, Dean Thomas, a to nemluvě o jejím velkém bratru Ronovi.

Technické údaje

Produkce a detaily

Studio / produkceWarner Bros. Pictures
Země produkceGB
Originální jazyken
Datum premiéry15. července 2009
Délka2h 33min
Věkové omezení16
Rozpočet250 mln USD
Tržby934 mln USD

Rozpočet

250 mln USD

Tržby

934 mln USD

Recenze diváků

Recenze filmu „Harry Potter a Princ dvojí krve"

Co říkají diváci Cinefy o filmu „Harry Potter a Princ dvojí krve" (2009)

Podobné filmy

Filmy podobné filmu „Harry Potter a Princ dvojí krve"

Pokud se ti líbil „Harry Potter a Princ dvojí krve", oblíbíš si i tyto tipy ze žánrů Dobrodružný, Fantasy.