Plakát k filmu Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela (1991)
KomedieRodinnýPG-13

Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

"Zůstat doma bez dozoru nemusí být vždy příjemné"

1991 1h 42min US režie: Stephen Herek

Cine Score

6.2/10

na základě 493 hlasů

10
0.3%
9
2.7%
8
11.5%
7
25.8%
6
31.2%
5
20.1%
4
7%
3
1.3%
2
0.1%
1
0%

1h 42min

délka

493

hodnocení diváků

25 mln USD

tržby

Údaje o filmu „Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela"

Rok výroby

1991

Hodnocení

6.2/10

Počet hodnocení

493

Žánry

Komedie, Rodinný

* Technické údaje pocházejí z filmové databáze a jsou ověřovány při každé aktualizaci katalogu.

Streaming · VOD · Česko

Kde sledovat „Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela" online

Zjišťujeme aktuální dostupnost v českých službách…

* Data o dostupnosti: JustWatch prostřednictvím TMDB. Cinefy neodkazuje na nelegální zdroje.

AI · Analýza filmu

Čtu mezi řádky…

Zeptejte se AI na tento film

2/2 otázek

Popis filmu „Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela"

Když musí matka odjet na letní prázdniny do Austrálie kvůli práci, najme svým několika nezvedeným ratolestem milou stařenku jako opatrovatelku. Jenže jakmile se za mámou zavřou dvířka taxíku, ze stařenky se v momentě stane „jenerál“ v sukních s píšťalkou v puse a začne děti prohánět skoro jako speciální jednotky při výcviku. A potom ji v podvečerní pohodě při posezení v televizním křesílku trefí šlak. Jenže děti nechtějí, aby se matka vrátila a tak se mrtvoly nápaditě zbaví a začnou se starat samy o sebe. Jaké je ale překvapení, když zjistí, že opatrovatelka měla všechny peníze u sebe a před nimi je ještě několik dlouhých týdnů volna? A tak se nejstarší dcera Sue Ellen vydá do práce...

Technické údaje

Produkce a detaily

Studio / produkceCinema Plus
Země produkceUS
Originální jazyken
Datum premiéry7. června 1991
Délka1h 42min
Věkové omezeníPG-13
Rozpočet10 mln USD
Tržby25 mln USD

Rozpočet

10 mln USD

Tržby

25 mln USD

Recenze diváků

Recenze filmu „Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela"

Co říkají diváci Cinefy o filmu „Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela" (1991)

Podobné filmy

Filmy podobné filmu „Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela"

Pokud se ti líbil „Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela", oblíbíš si i tyto tipy ze žánrů Komedie, Rodinný.