Plakát k filmu On zázračným studentem (1925)
KomedieRomantickýNR

On zázračným studentem

The Freshman

1925 1h 16min US režie: Fred C. Newmeyer

Cine Score

7.0/10

na základě 129 hlasů

10
1.9%
9
9.1%
8
23.1%
7
31.6%
6
23.1%
5
9.1%
4
1.9%
3
0.2%
2
0%
1
0%

1h 16min

délka

129

hodnocení diváků

2

VOD platforem

Údaje o filmu „On zázračným studentem"

Rok výroby

1925

Hodnocení

7.0/10

Počet hodnocení

129

Žánry

Komedie, Romantický

* Technické údaje pocházejí z filmové databáze a jsou ověřovány při každé aktualizaci katalogu.

Streaming · VOD · Česko

Kde sledovat „On zázračným studentem" online

Zjišťujeme aktuální dostupnost v českých službách…

* Data o dostupnosti: JustWatch prostřednictvím TMDB. Cinefy neodkazuje na nelegální zdroje.

AI · Analýza filmu

Čtu mezi řádky…

Zeptejte se AI na tento film

2/2 otázek

Popis filmu „On zázračným studentem"

Harold je coby naivní nováček na univerzitě posedlý touhou stát se obdivovaným hrdinou společenských událostí i sportovních klání, ale daří se mu pravý opak. Stává se jen předmětem posměchu. Snad v žádném jiném filmu nepřivádí režisér svého Harolda až k hranici ještě únosného lidského ponížení. Zpět k výšinám osvobozujícího triumfu jej kromě studentského plesu, kde poprvé přestává být hloupě směšným panákem, přivádí sekvence závěrečného fotbalového zápasu. Zde Lloyd mistrovsky balancuje komično s patosem. V konečném vyznění se také (pro něj nezvykle) objevuje určitý společensko-kritický tón. V průběhu 20. let totiž vše, co bylo spojeno se studentským životem, včetně sportovních zápasů univerzit, prožívalo vrchol snobské mánie veřejnosti, vedoucí až k masově bezduchým imitacím.

Technické údaje

Produkce a detaily

Studio / produkceThe Harold Lloyd Corporation
Země produkceUS
Originální jazyken
Datum premiéry20. září 1925
Délka1h 16min
Věkové omezeníNR
Rozpočet
Tržby

Recenze diváků

Recenze filmu „On zázračným studentem"

Co říkají diváci Cinefy o filmu „On zázračným studentem" (1925)

Podobné filmy

Filmy podobné filmu „On zázračným studentem"

Pokud se ti líbil „On zázračným studentem", oblíbíš si i tyto tipy ze žánrů Komedie, Romantický.