Plakát k filmu Poslední samuraj (2003)
DramaAkčníVálečný18

Poslední samuraj

The Last Samurai

"Tváří v tvář nepříteli v sobě objevil srdce a duši bojovníka..."

2003 2h 34min US režie: Edward Zwick

Cine Score

7.6/10

na základě 7 631 hlasů

10
5.3%
9
17.3%
8
30.3%
7
28.4%
6
14.3%
5
3.8%
4
0.6%
3
0%
2
0%
1
0%

2h 34min

délka

7 631

hodnocení diváků

457 mln USD

tržby

Údaje o filmu „Poslední samuraj"

Rok výroby

2003

Hodnocení

7.6/10

Počet hodnocení

7 631

Žánry

Drama, Akční, Válečný

* Technické údaje pocházejí z filmové databáze a jsou ověřovány při každé aktualizaci katalogu.

Streaming · VOD · Česko

Kde sledovat „Poslední samuraj" online

Zjišťujeme aktuální dostupnost v českých službách…

* Data o dostupnosti: JustWatch prostřednictvím TMDB. Cinefy neodkazuje na nelegální zdroje.

AI · Analýza filmu

Čtu mezi řádky…

Zeptejte se AI na tento film

2/2 otázek

Popis filmu „Poslední samuraj"

Příběh se odehrává v Japonsku, v letech 1876-77, a popisuje přátelství dvou válečníků ze zcela odlišných kultur. Nathan Algren se účastnil občanské války i bojů proti indiánům a tuto temnou minulost utápí v alkoholu. Bývalý kapitán přijme nabídku, aby v Japonsku vycvičil císařské vojsko vyzbrojené americkými puškami. Když nastane prvotní bitva se vzbouřenci, padne Algren do zajetí. Během zotavování je nucen žít v odlehlé horské vesnici. Postupně se sbližuje s Kacumotem - nepřítelem, který vede samurajské povstalce. Algren pozvolna propadá kouzlu venkovských zvyklostí a vedle cizokrajných bojových technik si osvojuje bušidó: samurajské morální zásady. V rozhodující bitvě proti sobě povstává císařská armáda obtěžkaná palnými zbraněmi a samurajové vyzbrojení luky a meči. A Nathan Algren, kapitán-samuraj, tento civilizační střet ztělesňuje více než kdo jiný...

Technické údaje

Produkce a detaily

Studio / produkceRadar Pictures
Země produkceUS
Originální jazyken
Datum premiéry5. prosince 2003
Délka2h 34min
Věkové omezení18
Rozpočet140 mln USD
Tržby457 mln USD

Rozpočet

140 mln USD

Tržby

457 mln USD

Recenze diváků

Recenze filmu „Poslední samuraj"

Co říkají diváci Cinefy o filmu „Poslední samuraj" (2003)

Podobné filmy

Filmy podobné filmu „Poslední samuraj"

Pokud se ti líbil „Poslední samuraj", oblíbíš si i tyto tipy ze žánrů Drama, Akční, Válečný.