Plakát k filmu Vrabší cvrlikání (2008)
Dramab/o

Vrabší cvrlikání

آواز گنجشک‌ها

2008 1h 36min IR režie: مجید مجیدی

Cine Score

7.5/10

na základě 82 hlasů

10
4.5%
9
15.7%
8
29.4%
7
29.4%
6
15.7%
5
4.5%
4
0.7%
3
0.1%
2
0%
1
0%

1h 36min

délka

82

hodnocení diváků

116 tys. USD

tržby

Údaje o filmu „Vrabší cvrlikání"

Rok výroby

2008

Hodnocení

7.5/10

Počet hodnocení

82

Žánry

Drama

* Technické údaje pocházejí z filmové databáze a jsou ověřovány při každé aktualizaci katalogu.

Streaming · VOD · Česko

Kde sledovat „Vrabší cvrlikání" online

Zjišťujeme aktuální dostupnost v českých službách…

* Data o dostupnosti: JustWatch prostřednictvím TMDB. Cinefy neodkazuje na nelegální zdroje.

AI · Analýza filmu

Čtu mezi řádky…

Zeptejte se AI na tento film

2/2 otázek

Popis filmu „Vrabší cvrlikání"

Karim je vyhozen z práce na pštrosí farmě a přichází do Teheránu, aby zajistil milovanou manželku Narges a své tři děti. Jeho osudem se náhodou stává taximoped, s nímž se začne proplétat podle přání svých zákazníků rušným provozem v teheránských ulicích. Karimův kontakt s novým světem nemůže zůstat bez následků. Dokáže vzdorovat vlivům ohrožujícím jeho dosud tak bezpečný a prostý svět? Zkušený režisér Majid Majidi nabízí osobitou reminiscenci na italský neorealismus, především na mistrovské De Sicovy Zloděje kol. V příběhu o tom, jak civilizace a technologie ničí člověka, využívá amatérských herců a jejich prostřednictvím konfrontuje velkoměstské prostředí se světem čistých hodnot svého hrdiny: s rodinou, přáteli a přírodou. Metaforická bajka o morálním pádu a vykoupení, jež se vyhýbá sentimentu a sází na jemně humornou lyriku všedního dne, získala představiteli Karima Rezovi Najimu Stříbrného medvěda na Berlinale. (43rd KVIFF)

Obsazení a tvůrci

Kdo stvořil „Vrabší cvrlikání”

Lidé filmu

Tvůrci

Fotografie — مجید مجیدی

مجید مجیدی

Režie · Scénář

Obsazení

Technické údaje

Produkce a detaily

Studio / produkceMajid Majidi Film Production
Země produkceIR
Originální jazykfa
Datum premiéry1. října 2008
Délka1h 36min
Věkové omezeníb/o
Rozpočet
Tržby116 tys. USD

Rozpočet

Tržby

116 tys. USD

Recenze diváků

Recenze filmu „Vrabší cvrlikání"

Co říkají diváci Cinefy o filmu „Vrabší cvrlikání" (2008)

Podobné filmy

Filmy podobné filmu „Vrabší cvrlikání"

Pokud se ti líbil „Vrabší cvrlikání", oblíbíš si i tyto tipy ze žánrů Drama.