Plakát k filmu Nadmuté město (1972)
DramaPG

Nadmuté město

Fat City

1972 1h 37min US režie: John Huston

Cine Score

7.1/10

na základě 184 hlasů

10
2.3%
9
10.2%
8
24.6%
7
31.5%
6
21.7%
5
8%
4
1.6%
3
0.2%
2
0%
1
0%

1h 37min

délka

184

hodnocení diváků

1

VOD platforem

Údaje o filmu „Nadmuté město"

Rok výroby

1972

Hodnocení

7.1/10

Počet hodnocení

184

Žánry

Drama

* Technické údaje pocházejí z filmové databáze a jsou ověřovány při každé aktualizaci katalogu.

Streaming · VOD · Česko

Kde sledovat „Nadmuté město" online

Zjišťujeme aktuální dostupnost v českých službách…

* Data o dostupnosti: JustWatch prostřednictvím TMDB. Cinefy neodkazuje na nelegální zdroje.

AI · Analýza filmu

Čtu mezi řádky…

Zeptejte se AI na tento film

2/2 otázek

Popis filmu „Nadmuté město"

V mládí talentovaný boxer John Huston se po takřka padesáti letech vrátil s filmovou kamerou „mezi provazy“, aby na příběhu dvou boxerů stojících na opačných koncích kariéry vzdal jemně nostalgický a neokázalý filmový hold obyčejným hrdinům všedního dne. Jeden z největších hereckých talentů amerického filmu druhé poloviny dvacátého století Stacy Keach ztělesňuje třicátníka Billa Tullyho, který má svá nejlepší boxerská léta za sebou. Jednoho dne potkává mladíka Ernieho (Jeff Bridges), jehož talent v něm vzbudí chuť dohnat čas ztracený s lahví whisky v ruce. Civilistickým způsobem vedená charakterová studie jedinců snažících se prostřednictvím vysněného úspěchu v ringu vymanit z existenčního dna kalifornských předměstí se řadí k několika nespravedlivě přehlíženým položkám v Hustonově filmografii. I po pětatřiceti letech od svého vzniku však Nadmuté město patří k tomu nejzajímavějšímu, co kdy bylo natočeno ve sportovním prostředí.

Technické údaje

Produkce a detaily

Studio / produkceColumbia Pictures
Země produkceUS
Originální jazyken
Datum premiéry26. července 1972
Délka1h 37min
Věkové omezeníPG
Rozpočet
Tržby

Recenze diváků

Recenze filmu „Nadmuté město"

Co říkají diváci Cinefy o filmu „Nadmuté město" (1972)

Podobné filmy

Filmy podobné filmu „Nadmuté město"

Pokud se ti líbil „Nadmuté město", oblíbíš si i tyto tipy ze žánrů Drama.