
Filmové série
Sicario (kolekce)
Sicario (kolekce) je filmová série, kterou v katalogu Cinefy tvoří 2 filmy z let 2015–2018. Najdete tu kompletní chronologii, hodnocení i informace, kde jednotlivé díly legálně sledovat.
- Celková délka
- 4 h 3 min
- Tržby v kinech
- 0.16 mld $
- Nejlepší díl
- Sicario: Nájemný vrah (7.4)
- V databázi
- 2/2
Pořadí sledování
- 1

Sicario: Nájemný vrah (2015)
7.4Denis Villeneuve · 2h 1min · Akční, Krimi
Idealistickou agentku FBI pověří důstojník elitní vládní operační skupiny, aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila.
- 2

Sicario 2: Soldado (2018)
6.9Stefano Sollima · 2h 2min · Akční, Krimi
Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série Sicario. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes americké hranice, federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del Toro), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují.
O sérii Sicario (kolekce)
Skupina příběhů sledujících tajné operace CIA.
Sérii otevírá Sicario: Nájemný vrah, na který navazují Sicario 2: Soldado. Doporučené pořadí sledování odpovídá datům premiér, takže postavy i motivy poznáváte přesně tak, jak je diváci objevovali v kinech.
Průměrné hodnocení celé série je 7.2/10 při 13 777 hlasech. To je dobrý ukazatel toho, jestli má smysl pustit se do maratonu, nebo si vybrat jen nejsilnější díl.
Mezi první a poslední částí uplynulo 3 let, takže na sérii je hezky vidět, jak se měnil filmový jazyk, tempo vyprávění i vkus publika.
Za kamerou jednotlivých dílů stojí Denis Villeneuve a Stefano Sollima. Právě rukopis režie bývá důvodem, proč jsou některé části série výrazně silnější než jiné.
Žánrově se série pohybuje v okruhu: Akční, Krimi a Thriller. Pokud vás tenhle mix baví, Cinefy vám hned pod přehledem nabídne další podobné série i jednotlivé filmy.
FAQ
Kolik filmů má série Sicario (kolekce)?
V katalogu Cinefy najdete 2 filmy z let 2015–2018.
V jakém pořadí sledovat sérii Sicario (kolekce)?
Nejbezpečnější je chronologie premiér – začněte dílem Sicario: Nájemný vrah a pokračujte podle data uvedení, jak je seřazené na této stránce.
Stojí série Sicario (kolekce) za shlédnutí?
Průměr série je 7.2/10 z 13 777 hlasů. U každého dílu na této stránce vidíte jeho vlastní hodnocení, takže poznáte i slabší kusy.
Kde sérii Sicario (kolekce) legálně sledovat?
Otevřete kterýkoli díl a v sekci dostupnosti uvidíte aktuální VOD platformy pro české publikum (data JustWatch přes TMDB).



