Un mundo maravilloso(2006)のポスター
コメディドラマb/o

Un mundo maravilloso

2006 1時間58分 メキシコ 監督 Luis Estrada

Cine Score

7.7

非常に良い

116
スケール 1–10

10
6.1%
9
18.8%
8
31%
7
27.4%
6
12.9%
5
3.3%
4
0.4%
3
0%
2
0%
1
0%
Un mundo maravillosoのポスター

1時間58分

再生時間

116

ユーザー評価

2

映画スワイプカードをスワイプして、あっという間にコレクションを作成。映画ルーレット何を見るか迷っていますか?一瞬で作品をランダム選択。

映画『Un mundo maravilloso』のデータ

製作年

2006

評価

7.7/10

評価数

116

ジャンル

コメディ, ドラマ

* 技術データは映画データベースに由来し、カタログの更新ごとに検証されています。

ストリーミング · VOD · 日本

『Un mundo maravilloso』の配信・視聴方法

日本の配信サービスでの最新の配信状況を確認しています…

* 配信情報:TMDB経由のJustWatch提供. Cinefyは違法なソースへのリンクを掲載していません。

AI · 映画解析

行間を読んでいます…

AIにこの映画について質問

2/2 質問

映画『Un mundo maravilloso』のあらすじ

„Un mundo maravilloso” (Wspaniały świat) w reżyserii Luisa Estrady z 2006 roku to ostry jak brzytwa meksykański komediodramat oraz czarna komedia polityczna, stanowiąca kolejny ważny krok w twórczości meksykańskiego reżysera. Film wpisuje się w słynny cykl satyr społeczno-politycznych Estrady, zapoczątkowany przez głośny obraz „La ley de Herodes” (1999), a kontynuowany w późniejszych dziełach, takich jak „El infierno” (2010) czy „La dictadura perfecta” (2014). Reżyser po raz kolejny w bezkompromisowy sposób bierze na warsztat absurdy meksykańskiej sceny politycznej, obłudę władz oraz fikcję tworzoną przez neoliberalną propagandę sukcesu i media. Głównym bohaterem opowieści jest Juan Pérez (w tej roli znakomity Damián Alcázar), ubogi i bezdomny mężczyzna żyjący na marginesie społeczeństwa w Meksyku. Przypadkowe zdarzenie całkowicie odmienia jego los – szukając bezpiecznego miejsca na nocleg, Juan wspina się na gzyms wieżowca World Trade Center. Prasa i telewizja natychmiast interpretują tę sytuację jako próbę samobójczą podjętą w geście protestu przeciwko skrajnej nędzy. Sprawa wywołuje wielki skandal polityczny i zagraża wizerunkowi rządu, który publicznie głosi, że problem ubóstwa został w kraju całkowicie rozwiązany. Aby zatuszować sprawę i udowodnić społeczeństwu, że „w Meksyku nie ma biedy”, Minister Gospodarki postanawia przekupić Juana. Bezdomny otrzymuje dom, samochód i znaczne fundusze, stając się żywym dowodem na rzekomy sukces rządowej reformy. Szybko jednak okazuje się, że ten sztucznie wykreowany rajski świat ma swoją brutalną cenę. Struktura filmu nawiązuje do groteskowej baśni i gorzkiego moralitetu, w którym klasyczny motyw „od zera do milionera” zostaje wywrócony do góry nogami. Estrada sprawnie operuje kontrastami – zestawia ze sobą skrajną nędzę slumsów z kiczowatym przepychem elit politycznych. Zdjęcia Javiera Aguirresarobe podkreślają wizualny podział między dwoma światami, a muzyka Santiago Ojedy potęguje prześmiewczy charakter całej historii. Na szczególną uwagę zasługuje kreacja Damiána Alcázara, który idealnie łączy komizm z tragicznym wymiarem postaci zagubionego w politycznej machinie szarego człowieka. „Un mundo maravilloso” spotkał się z uznaniem widzów i krytyki w Meksyku jako trafna, choć wyostrzona diagnoza społeczno-gospodarcza. Film zdobył meksykańskie Nagrody Ariel m.in. za kostiumy i efekty specjalne. Do dziś dzieło Estrady pozostaje jednym z najciekawszych przykładów współczesnej meksykańskiej satyry filmowej, obnażającym mechanizmy kreowania politycznej fikcji.

キャスト&スタッフ

『Un mundo maravilloso』を作った人々

映画人

制作者

Luis Estradaの写真

Luis Estrada

監督

Jaime Sampietroの写真

Jaime Sampietro

脚本

Patrick Murguiaの写真

Patrick Murguia

撮影

Santiago Ojedaの写真

Santiago Ojeda

音楽

キャスト

Damián Alcázarの写真

Damián Alcázar

Juan Perez 役

Cecilia Suárezの写真

Cecilia Suárez

Rosita 役

Ernesto Gómez Cruzの写真

Ernesto Gómez Cruz

Compadre Filemón 役

Jesús Ochoaの写真

Jesús Ochoa

El Tamal 役

Silverio Palaciosの写真

Silverio Palacios

El Azteca 役

Antonio Serranoの写真

Antonio Serrano

Ministro 役

Jorge Zárateの写真

Jorge Zárate

Lalo, Secretario Particular 役

José María Yázpikの写真

José María Yázpik

Asesor Financiero 役

技術データ

製作・詳細情報

製作国メキシコ
原語スペイン語
公開日2006年3月17日
再生時間1時間58分
対象年齢b/o
製作費
興行収入

映画祭・受賞歴

映画『Un mundo maravilloso』の受賞歴

Ariel Awards, Mexico · 2007

Najlepsze kostiumy (Mejor Vestuario)

獲得

Ariel Awards, Mexico · 2007

Najlepsze efekty specjalne (Mejores Efectos Especiales)

獲得

Ariel Awards, Mexico · 2007

Najlepsza muzyka (Mejor Música Original)

ノミネート

Ariel Awards, Mexico · 2007

Najlepsza scenografia (Mejor Diseño de Arte)

ノミネート

トリビア

映画『Un mundo maravilloso』の意外な豆知識

  • 01Film jest drugą częścią słynnego cyklu satyr politycznych Luisa Estrady, do którego należą również produkcje „La ley de Herodes” (1999), „El infierno” (2010), „La dictadura perfecta” (2014) oraz „¡Que viva México!” (2023).
  • 02W rolę główną wcielił się Damián Alcázar, ulubiony aktor reżysera Luisa Estrady, który zagrał główne postacie w niemal wszystkich jego satyrach politycznych.
  • 03Tytuł filmu ironicznie nawiązuje do rządowych haseł propagandowych, utrzymujących, że w kraju udało się wyeliminować problem ubóstwa.
  • 04Wizualny styl filmu i przerysowana scenografia celowo przypominają nowoczesną, czarną bajkę dla dorosłych.

観客レビュー

映画『Un mundo maravilloso』のレビュー

Cinefyのユーザーが語る『Un mundo maravilloso』(2006)

似ている映画

『Un mundo maravilloso』に似ている映画

『Un mundo maravilloso』が気に入ったなら、コメディ・ドラマジャンルのこれらの作品もきっと楽しめます。

CINEFY IDCNFLQXHF7HL/26/FI/2507