Plakát k filmu Špína Londýna (2002)
KrimiDramaThriller16

Špína Londýna

Dirty Pretty Things

"Periférie Londýna je zahalena děsivým tajemstvím."

2002 1h 37min GB režie: Stephen Frears

Cine Score

6.9/10

na základě 502 hlasů

10
1.6%
9
8%
8
21.6%
7
31.5%
6
24.5%
5
10.2%
4
2.3%
3
0.3%
2
0%
1
0%

1h 37min

délka

502

hodnocení diváků

2

VOD platforem

Údaje o filmu „Špína Londýna"

Rok výroby

2002

Hodnocení

6.9/10

Počet hodnocení

502

Žánry

Krimi, Drama, Thriller

* Technické údaje pocházejí z filmové databáze a jsou ověřovány při každé aktualizaci katalogu.

Streaming · VOD · Česko

Kde sledovat „Špína Londýna" online

Zjišťujeme aktuální dostupnost v českých službách…

* Data o dostupnosti: JustWatch prostřednictvím TMDB. Cinefy neodkazuje na nelegální zdroje.

AI · Analýza filmu

Čtu mezi řádky…

Zeptejte se AI na tento film

2/2 otázek

Popis filmu „Špína Londýna"

Okwe vystudoval medicínu a má doma v Nigérii rodinu. V Anglií žije ilegálně, večer jezdí s taxíkem a v noci dělá vrátného v hotelu pochybné pověsti v západním Londýně. Vlastní byt nemá, ale přespává přes den v pokojíku turecké dívky Senay, která každé ráno odchází do práce. Uklízí ve stejném hotelu, kde je Okwe nočním vrátným. Senay je na tom o trochu lépe než Okwe, poněvadž už má zažádáno o povolení k pobytu a patrně ho dostane, pokud se neprozradí, že na černo pracuje. Jednou v noci objeví Okwe v jednom z hotelových pokojů cosi velmi zvláštního a znepokojivého. Pochopí, že se tu za jeho zády děje cosi krajně nekalého. Protože jako ilegální přistěhovalec nemůže zavolat policii, začne pátrat na vlastní pěst a octne se náhle v nebezpečném světě zločinu. Brzy se ukáže, že v sázce už není jen jeho pobyt v Anglii, ale i jeho život. Není už ale s to se zastavit...

Technické údaje

Produkce a detaily

Studio / produkceMiramax
Země produkceGB
Originální jazyken
Datum premiéry5. září 2002
Délka1h 37min
Věkové omezení16
Rozpočet
Tržby

Recenze diváků

Recenze filmu „Špína Londýna"

Co říkají diváci Cinefy o filmu „Špína Londýna" (2002)

Podobné filmy

Filmy podobné filmu „Špína Londýna"

Pokud se ti líbil „Špína Londýna", oblíbíš si i tyto tipy ze žánrů Krimi, Drama, Thriller.