Plakat filmu Król Algierii (2023)
KomediaDramat15

Król Algierii

Omar La Fraise

2023 1h 32min Algieria reż. Elias Belkeddar

Cine Score

6.0

Solidny

116 głosów
w skali 1–10

10
0.2%
9
1.9%
8
9%
7
23.1%
6
31.5%
5
23.1%
4
9%
3
1.9%
2
0.2%
1
0%
Plakat filmu Król Algierii

1h 32min

czas trwania

116

ocen widzów

5

platform VOD

Swipe filmowyPrzesuwaj karty i błyskawicznie buduj kolekcję.Ruletka filmowaNie wiesz, co obejrzeć? Wylosuj film w sekundę.

Dane filmu „Król Algierii"

Rok produkcji

2023

Ocena

6.0/10

Liczba ocen

116

Gatunki

Komedia, Dramat

* Dane techniczne pochodzą z bazy filmowej i są weryfikowane przy każdej aktualizacji katalogu.

Streaming · VOD · Polska

Gdzie obejrzeć „Król Algierii" online

Sprawdzamy aktualną dostępność w polskich serwisach…

* Dane o dostępności: JustWatch za pośrednictwem TMDB. Cinefy nie linkuje do nielegalnych źródeł.

AI · Analiza filmu

Czytam między wierszami…

Zapytaj AI o ten film

2/2 pytań

Opis filmu „Król Algierii"

Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes i trzema Cezarami - Benoît Magimel i laureat Cezara – Reda Kateb w komedii gangsterskiej o dwóch bandytach w opałach, którzy uciekają przed francuskimi władzami do Algierii, by tam zacząć nowe życie. Film doceniony we Francji za wybitny aktorski duet Kateb-Magimel, świetne tempo, znakomity humor, młodzieńczą energię i barwny portret Algierii. „Król Algierii” to pełnometrażowy debiut reżyserski Eliasa Belkeddara – scenarzysty i producenta filmów „Athena” i „Dni mojej chwały”.

Obsada i twórcy

Kto stworzył „Król Algierii”

Ludzie kina

Twórcy

Zdjęcie – Elias Belkeddar
Reżyser

Elias Belkeddar

Reżyseria · Scenariusz

Zdjęcie – André Chemetoff

André Chemetoff

Zdjęcia

Obsada

Zdjęcie – Reda Kateb

Reda Kateb

jako Omar

Zdjęcie – Benoît Magimel

Benoît Magimel

jako Roger

Zdjęcie – Meriem Amiar

Meriem Amiar

jako Samia

Zdjęcie – Haroun Attalah

Haroun Attalah

jako Bilel

Zdjęcie – Amani Bentarki

Amani Bentarki

jako Capsula

Zdjęcie – Maria Bentoumi

Maria Bentoumi

jako Maria

Zdjęcie – Bilel Bouzidi

Bilel Bouzidi

jako Bilel

Zdjęcie – Zina Bouzid

Zina Bouzid

jako Merguez

Dane techniczne

Produkcja i szczegóły

Studio / produkcjaIconoclast Films
Kraj produkcjiAlgieria
Język oryginałufrancuski
Data premiery24 maja 2023
Czas trwania1h 32min
Kategoria wiekowa15
Budżet5 mln USD
Wpływy z box office

Budżet

5 mln USD

Box office

Recenzje widzów

Recenzje filmu „Król Algierii"

Co mówią widzowie Cinefy o filmie „Król Algierii" (2023)

Podobne filmy

Filmy podobne do „Król Algierii"

Jeżeli podobał ci się „Król Algierii", polubisz też te propozycje z gatunków Komedia, Dramat.

CINEFY IDCNFXIKJE0BP/26/FI/2507