Plakat filmu Mój brat niedźwiedź (2003)
PrzygodowyAnimacjaFamilijnyG

Mój brat niedźwiedź

Brother Bear

2003 1h 25min Stany Zjednoczone reż. Aaron Blaise

Cine Score

7.3

Bardzo dobry

5808 głosów
w skali 1–10

10
3.2%
9
12.8%
8
27.2%
7
30.8%
6
18.7%
5
6.1%
4
1.1%
3
0.1%
2
0%
1
0%
Plakat filmu Mój brat niedźwiedź

1h 25min

czas trwania

5808

ocen widzów

250 mln USD

box office

Część serii

Mój brat niedźwiedź - Kolekcja

2 filmów w serwisie · 2003–2006

Zobacz całą serię
  1. Plakat filmu Mój brat niedźwiedź1Mój brat niedźwiedź2003 · 7.3
  2. Plakat filmu Mój brat niedźwiedź 22Mój brat niedźwiedź 22006 · 6.7
Swipe filmowyPrzesuwaj karty i błyskawicznie buduj kolekcję.Ruletka filmowaNie wiesz, co obejrzeć? Wylosuj film w sekundę.

Dane filmu „Mój brat niedźwiedź"

Rok produkcji

2003

Ocena

7.3/10

Liczba ocen

5808

Gatunki

Przygodowy, Animacja, Familijny

* Dane techniczne pochodzą z bazy filmowej i są weryfikowane przy każdej aktualizacji katalogu.

Streaming · VOD · Polska

Gdzie obejrzeć „Mój brat niedźwiedź" online

Sprawdzamy aktualną dostępność w polskich serwisach…

* Dane o dostępności: JustWatch za pośrednictwem TMDB. Cinefy nie linkuje do nielegalnych źródeł.

AI · Analiza filmu

Czytam między wierszami…

Zapytaj AI o ten film

2/2 pytań

Opis filmu „Mój brat niedźwiedź"

Disney z dumą prezentuje animowany film "Mój brat niedźwiedź", wspaniałą epicką przygodę, niosącą moc humoru, a zarazem wzruszeń, z pięcioma nowymi, cudownymi piosenkami autorstwa zdobywcy Oscara - Phila Collinsa. Jest to doskonała rozrywka, która zachwyci całą rodzinę. Niezwykle widowiskowy film, oparty na motywach starej indiańskiej legendy, opowiada historię zapalczywego chłopca o imieniu Kenai, który za sprawą magii zostaje przemieniony w niedźwiedzia. Musi teraz oglądać świat z zupełnie nowej perspektywy, pobierając tym samym jedyną w swoim rodzaju, niezwykle wartościową lekcję życia. Starając się znaleźć sposób, by powrócić do ludzkiej postaci i nie mogąc porozumieć się ze swoim starszym bratem, Kenai zaprzyjaźnia się z wesołym niedźwiadkiem grizzly - Kodą i razem ruszają w pełną niebezpieczeństw podróż. Pośród zapierającej dech, przepięknej scenerii poznają wiele dzikich zwierząt, w tym dwa zabawne łosie Rutta i Tuka, wełniste mamuty, niesforne barany i inne!

Obsada i twórcy

Kto stworzył „Mój brat niedźwiedź”

Ludzie kina

Twórcy

Zdjęcie – Aaron Blaise
Reżyser

Aaron Blaise

Reżyseria

Zdjęcie – Lorne Cameron

Lorne Cameron

Scenariusz

Zdjęcie – Mark Mancina

Mark Mancina

Muzyka

Obsada

Zdjęcie – Joaquin Phoenix

Joaquin Phoenix

jako Kenai (voice)

Zdjęcie – Jeremy Suarez

Jeremy Suarez

jako Koda (voice)

Zdjęcie – Jason Raize

Jason Raize

jako Denahi (voice)

Zdjęcie – Rick Moranis

Rick Moranis

jako Rutt (voice)

Zdjęcie – Dave Thomas

Dave Thomas

jako Tuke (voice)

Zdjęcie – D. B. Sweeney

D. B. Sweeney

jako Sitka (voice)

Zdjęcie – Joan Copeland

Joan Copeland

jako Tanana (voice)

Zdjęcie – Michael Clarke Duncan

Michael Clarke Duncan

jako Tug (voice)

Dane techniczne

Produkcja i szczegóły

Studio / produkcjaWalt Disney Feature Animation
Kraj produkcjiStany Zjednoczone
Język oryginałuangielski
Data premiery23 października 2003
Czas trwania1h 25min
Kategoria wiekowaG
Budżet128 mln USD
Wpływy z box office250 mln USD

Budżet

128 mln USD

Box office

250 mln USD

Recenzje widzów

Recenzje filmu „Mój brat niedźwiedź"

Co mówią widzowie Cinefy o filmie „Mój brat niedźwiedź" (2003)

Podobne filmy

Filmy podobne do „Mój brat niedźwiedź"

Jeżeli podobał ci się „Mój brat niedźwiedź", polubisz też te propozycje z gatunków Przygodowy, Animacja, Familijny.

CINEFY IDCNFLZ4U27KJ/26/FI/2507