Plakat filmu Święta góra (1973)
DramatR

Święta góra

La montaña sagrada

1973 1h 53min Stany Zjednoczone reż. Alejandro Jodorowsky

Cine Score

7.5

Bardzo dobry

1033 głosów
w skali 1–10

10
4.5%
9
15.7%
8
29.4%
7
29.4%
6
15.7%
5
4.5%
4
0.7%
3
0.1%
2
0%
1
0%
Plakat filmu Święta góra

1h 53min

czas trwania

1033

ocen widzów

96 tys. USD

box office

Swipe filmowyPrzesuwaj karty i błyskawicznie buduj kolekcję.Ruletka filmowaNie wiesz, co obejrzeć? Wylosuj film w sekundę.

Dane filmu „Święta góra"

Rok produkcji

1973

Ocena

7.5/10

Liczba ocen

1033

Gatunki

Dramat

* Dane techniczne pochodzą z bazy filmowej i są weryfikowane przy każdej aktualizacji katalogu.

Streaming · VOD · Polska

Gdzie obejrzeć „Święta góra" online

Sprawdzamy aktualną dostępność w polskich serwisach…

* Dane o dostępności: JustWatch za pośrednictwem TMDB. Cinefy nie linkuje do nielegalnych źródeł.

AI · Analiza filmu

Czytam między wierszami…

Zapytaj AI o ten film

2/2 pytań

Opis filmu „Święta góra"

W swoim trzecim filmie, "Święta góra", który zaoferowali sfinansować zafascynowani jego twórczością "The Beatles", Jodorowsky zawarł jedne z najbardziej groteskowych i niepokojących obrazów, jakie kiedykolwiek trafiły na taśmę celuloidową. Przy ich pomocy opowiada o krucjacie dziewięciu najbogatszych przemysłowców i polityków naszej planety, którzy prowadzeni przez Alchemika pragną zrabować Mędrcom sekret nieśmiertelności.

Obsada i twórcy

Kto stworzył „Święta góra”

Ludzie kina

Twórcy

Zdjęcie – Alejandro Jodorowsky
Reżyser

Alejandro Jodorowsky

Reżyseria · Scenariusz

Zdjęcie – Rafael Corkidi

Rafael Corkidi

Zdjęcia

Zdjęcie – Don Cherry

Don Cherry

Muzyka

Obsada

Zdjęcie – Alejandro Jodorowsky

Alejandro Jodorowsky

jako The Alchemist

Zdjęcie – Horacio Salinas

Horacio Salinas

jako The Thief

Zdjęcie – Zamira Saunders

Zamira Saunders

jako The Written Woman

Zdjęcie – Juan Ferrara

Juan Ferrara

jako Fon

Zdjęcie – Adriana Page

Adriana Page

jako Isla

Zdjęcie – Burt Kleiner

Burt Kleiner

jako Klen

Zdjęcie – Valerie Jodorowsky

Valerie Jodorowsky

jako Sel

Zdjęcie – Nicky Nichols

Nicky Nichols

jako Berg

Dane techniczne

Produkcja i szczegóły

Studio / produkcjaABKCO Films
Kraj produkcjiStany Zjednoczone
Język oryginałuhiszpański
Data premiery29 listopada 1973
Czas trwania1h 53min
Kategoria wiekowaR
Budżet750 tys. USD
Wpływy z box office96 tys. USD

Budżet

750 tys. USD

Box office

96 tys. USD

Recenzje widzów

Recenzje filmu „Święta góra"

Co mówią widzowie Cinefy o filmie „Święta góra" (1973)

Podobne filmy

Filmy podobne do „Święta góra"

Jeżeli podobał ci się „Święta góra", polubisz też te propozycje z gatunków Dramat.

CINEFY IDCNFBVNNK3OA/26/FI/2507