Plakat filmu Życie jest słodkie (1991)
KomediaDramatR

Życie jest słodkie

Life Is Sweet

1991 1h 43min Wielka Brytania reż. Mike Leigh

Cine Score

7.0

Bardzo dobry

174 głosów
w skali 1–10

10
1.9%
9
9.1%
8
23.1%
7
31.6%
6
23.1%
5
9.1%
4
1.9%
3
0.2%
2
0%
1
0%
Plakat filmu Życie jest słodkie

1h 43min

czas trwania

174

ocen widzów

2 mln USD

box office

Swipe filmowyPrzesuwaj karty i błyskawicznie buduj kolekcję.Ruletka filmowaNie wiesz, co obejrzeć? Wylosuj film w sekundę.

Dane filmu „Życie jest słodkie"

Rok produkcji

1991

Ocena

7.0/10

Liczba ocen

174

Gatunki

Komedia, Dramat

* Dane techniczne pochodzą z bazy filmowej i są weryfikowane przy każdej aktualizacji katalogu.

Streaming · VOD · Polska

Gdzie obejrzeć „Życie jest słodkie" online

Sprawdzamy aktualną dostępność w polskich serwisach…

* Dane o dostępności: JustWatch za pośrednictwem TMDB. Cinefy nie linkuje do nielegalnych źródeł.

AI · Analiza filmu

Czytam między wierszami…

Zapytaj AI o ten film

2/2 pytań

Opis filmu „Życie jest słodkie"

"Życie jest słodkie" to film pomiędzy groteską a koszmarem. Mike Leigh podpatruje życie angielskiej rodziny robotniczej, uparcie acz nieudolnie dążącej do zmiany swego społecznego statusu.

Obsada i twórcy

Kto stworzył „Życie jest słodkie”

Ludzie kina

Twórcy

Zdjęcie – Mike Leigh
Reżyser

Mike Leigh

Reżyseria · Scenariusz

Zdjęcie – Dick Pope

Dick Pope

Zdjęcia

Zdjęcie – Rachel Portman

Rachel Portman

Muzyka

Obsada

Zdjęcie – Alison Steadman

Alison Steadman

jako Wendy

Zdjęcie – Jim Broadbent

Jim Broadbent

jako Andy

Zdjęcie – Timothy Spall

Timothy Spall

jako Aubrey

Zdjęcie – Claire Skinner

Claire Skinner

jako Natalie

Zdjęcie – Jane Horrocks

Jane Horrocks

jako Nicola

Zdjęcie – David Thewlis

David Thewlis

jako Nicola's Lover

Zdjęcie – Moya Brady

Moya Brady

jako Paula

Zdjęcie – Stephen Rea

Stephen Rea

jako Patsy

Dane techniczne

Produkcja i szczegóły

Studio / produkcjaBritish Screen
Kraj produkcjiWielka Brytania
Język oryginałuangielski
Data premiery22 marca 1991
Czas trwania1h 43min
Kategoria wiekowaR
Budżet
Wpływy z box office2 mln USD

Budżet

Box office

2 mln USD

Recenzje widzów

Recenzje filmu „Życie jest słodkie"

Co mówią widzowie Cinefy o filmie „Życie jest słodkie" (1991)

Podobne filmy

Filmy podobne do „Życie jest słodkie"

Jeżeli podobał ci się „Życie jest słodkie", polubisz też te propozycje z gatunków Komedia, Dramat.

CINEFY IDCNF8ICGYZ41/26/FI/2507